Najlepsze akcesoria do smartfonów w 2020 roku. Top 10.

  • by

Rok 2020 będzie zdecydowanie ekscytujący, zwłaszcza dla osób, które interesują się nowościami technologicznymi dotyczącymi smartfonów. W ubiegłym roku wprowadzono sporo zaawansowanych technologii, które zostały wbudowane w smartfony. A jeszcze kilka lat temu sądziliśmy, że nie są one możliwe. Główni gracze w tej branży przekształcają swoje smartfony w zakrzywione ekrany bez ramek, wyposażają w aparaty i procesory, które są zaskakująco potężne. Zgodnie z rozwojem smartfonów idzie rozwój akcesoriów telefonicznych. Pasują one do aktualnych smartfonów.

W 2020 roku należy spodziewać się dużych zmian technologicznych. 2019 rok przyniósł składany model smartfona do Samsunga i Huawei. Oprócz tego, Apple tworzy własnego flagowca, aby konkurować z Samsungiem. Mobilna łączność 5G została wprowadzona mimo dużych kontrowersji, co również pociąga za sobą sporo zmian.

Jakie są najlepsze akcesoria na rok 2020? Zapraszamy do listy dziesięciu najlepszych.

1. Ładowarka bezprzewodowa

ładowarka bezprzewodowaPierwsza na liście występuje ładowarka bezprzewodowa. Kompatybilność ładowania bezprzewodowego to wiodąca cecha najnowocześniejszych smartfonów ostatniego roku. I nie jest to chwilowa moda. W roku 2020 ładowanie bezprzewodowe będzie rozwijane w smartfonach, ale nie tylko. Będą z tego korzystały inne urządzenia. Większość akcesoriów do smartfonów jest produkowana do obsługi bezprzewodowego ładowania.

Akcesoria do smartfonów idą z duchem czasu, cały czas są polepszane. Dlatego ładowarki bezprzewodowe nie będą pasować wszędzie. Wynika to z faktu, że USB-C ma być standardowym typem USB, a nawet zastąpi port charakteryzujący smartfony Apple. Jest jeszcze dostępna funkcja ładowania podwójnego – bezprzewodowego i przewodowego.

Ładowarki bezprzewodowe można traktować jako podkładkę ładującą, stację ładującą oraz pojemnik na baterię. Istnieją dwufukcyjne ładowarki, które mogą samodzielnie gromadzić energię, działać jak power bank, który może ładować urządzenie. Uchwyty samochodowe również często obsługują ładowanie bezprzewodowe. Widać tutaj duży krok do przodu, to jak akcesoria do smartfonów stają się naprawdę użyteczne.

2. Bezprzewodowe słuchawki douszne i nauszne.

słuchawki bezprzewodowe

Już wiele akcesoriów stało się bezprzewodowych, dlatego technologia Bluetooth nie jest niczym nowym. Prawie wszystkie smartfony są wyposażone w Bluetooth, z wyjątkiem urządzeń Apple. Ta technologia jest powszechnie używana do przesyłania plików. Istnieją też aplikacje mobilne, które pozwalają na szybsze przesyłanie plików bez Bluetooth i bez dostępu do Internetu.

Bluetooth służy również do łączenia akcesoriów do smartfonów z trybie bezprzewodowym z telefonem komórkowym. Dzięki parowaniu można przesyłać i odbierać dane ze smartfona do innego urządzenia i odwrotnie. Niektóre z tych akcesoriów, które tę technologię wykorzystują to słuchawki Bluetooth – douszne i nauszne. Prędzej czy później słuchawki przewodowe znikną z rynku. Jednak dopóki mamy gniazda słuchawkowe, to w 2020 roku będą słuchawki przewodowe dalej na rynku, chociaż swoją popularność mogą tracić.

3. Głośniki Bluetooth

głośnik bluetooth


Mimo zaawansowanej technologii w smartfonach, nadal producenci nie uwzględniają wszystkich funkcji. Chodzi o kwestię dźwięku, której producenci nie mogą nam dać w jednym urządzeniu. Niestety jakość dźwięku w smartfonach jest nadal poniżej oczekiwań użytkowników. Producenci skupiają się na różnych aspektach rozwoju swoich urządzeń. Mimo wszystko można wzmocnić dźwięk za pomocą bezprzewodowych głośników Bluetooth. Aktualnie mamy na rynku dużo głośników małych, które są wystarczająco mocne, aby wstrząsnąć dużym pomieszczeniem i roznieść muzykę wszędzie.

4. Etui do smartfonów

etui do smartfona

Większość nas ciągle żyje w ruchu i przez to nie mamy wystarczająco dużo czasu na ładowanie telefonu. Przed wyjściem nie jest wystarczająco naładowany, a przed snem zapominamy załadować – co w tej sytuacji zrobić. Jest jeszcze power bank. Jednak co by było gdyby ładować telefon etui? Byłoby wygodniej, prawda?

Na szczęście obudowy do telefonów ewoluowały w ten sposób, że stały się urządzeniami dwufunkcyjnymi. Są też pojemnikami na baterię. Obudowy do ładowania telefonu są lekkie i przenośne. Można je zabrać ze sobą jako etui na telefon. Mamy jednocześnie ochronę dla smartfona. Nie potrzeba nam na podróż czy na wyjazd służbowy dodatkowego akumulatora.

Standardowe etui na smartfony chronią urządzenia przed pęknięciami czy wstrząsami w wyniku przypadkowego uderzenia czy upuszczenia. Etui mają przede wszystkim funkcję ochronną, ale potrafią też wyglądać jak dzieło sztuki.

5. Stabilizator do smartfona

stabilizator do smartfona


Czy masz doświadczenie w filmowaniu za pomocą smartfona. Akcesoria do telefonów służą nie tylko do efektywnego, ale też do jakościowego użytkowania telefonu. Nie da się ręką podtrzymywać telefonu w trakcie filmowania. Jesteśmy w takim przypadku narażeni na nieostre obrazy i wstrząsy. Takie nagranie powoduje ból głowy w trakcie oglądania. Są jednak ręczne stabilizatory telefonów z 3-osiowym mechanizmem kardanowym.

6. Selfie Stick lub stojak do selfie

selfie stick

W związku z ogromnym postępem aparatów w smartfonach, aparaty cyfrowe stały się mniej popularne niż wcześniej. W fotografii cyfrowej rządzą teraz smartfony, które mają teraz trzy a nawet cztery aparaty – z przodu i z tyłu. Wykonuje się nimi zdjęcia naprawdę dobrej jakości, porównywalne do zdjęć wykonywanych aparatami DLSR.

Chociaż przednie aparaty rejestrują świetnej jakości zdjęcia selfie, brakuje opcji wybrania dalszej odległości lub innego kąta, aby uchwycić lepsze selfie. Mogą to zrobić kije do selfie, które można ustawić w dowolnej odległości, a także pod dowolnym kątem. Mini statywy do selfie pozwalają na utrzymanie stabilności i ostrości zdjęcia.

7. Uchwyt na telefon

uchwyt na telefon

Smartfony to urządzenia przenośne, takie, które trzymamy w rękach. Są jednak sytuacje, gdzie nie chcemy trzymać ich w rękach, ale chcemy mieć do nich dostęp. Przykładem są takie sytuacje, jak: oglądanie filmów, słuchanie muzyki, rozmowa telefoniczna, korzystanie z nawigacji, itd. Do wykonywania tych czynności lepszy jest uchwyt na telefon. Akcesoria do smartfonów tego typu przekształciły się już w ładowarki bezprzewodowe. Uchwyty są różnych rodzajów: proste, ale też złożone. Używa się ich w samochodzie, ale też na rowerze.
Technologia idzie do przodu, więc uchwyty na telefon będą wzbogacone nie tylko o ładowanie bezprzewodowe. Czas pokaże w co jeszcze.

8. Pad – kontroler do gier mobilnych

pad do gier


Jeśli jesteśmy fanami gier mobilnych i chcemy nimi się cieszyć to przyda się pad do gier. Ekran dotykowy nie jest do końca wystarczający, bo towarzyszą temu opóźnienia lub brak odpowiedzi. Warto zatem mieć kontroler taki jak w przypadku Xboxa czy konsoli. Istnieją kontrolery do gier stworzone specjalnie dla smartfonów. Urządzenia te z pewnością przyczynią się do większego komfortu podczas grania w gry mobilne.

9. Zestawy AR/VR

VR

Rzeczywistość wirtualna nie jest nowością, ale z pewnością będzie swoje zasięgi powiększać na świecie. VR ma już wiele aplikacji i jedna z nich znajduje zastosowanie w filmach VR oraz grach VR. Aby cieszyć się wirtualną rzeczywistością, zanurzyć się w środowisku VR, poznać go, należy mieć zestaw VR. Zestawy AR/VR w nadchodzących latach będą miały znaczenie w przypadku gier mobilnych, ponieważ coraz więcej gier będzie obsługiwanych za pomocą technologii VR.

10. Micro SD

micro SD


Dzięki kamerom HD i wysokiej rozdzielczości możemy zrobić oszałamiające zdjęcia oraz filmy. Wymagają one jednak dużo więcej miejsca do przechowywania. Równolegle z rozwojem technologii do robienia zdjęć i wideo, zmieniono pamięć wewnętrzną, aby móc mieć więcej danych w telefonie.

Wielu z nas nosi w telefonie mnóstwo zdjęć i filmów, aby dzielić się nimi z innymi. W dłuższym okresie pamięć wewnętrzna nie wytrzyma, kiedyś jej braknie. Są oczywiście osoby, które kupują smartfony z największą możliwą pamięcią. Jednak dla osób, które na taki wydatek nie mogą sobie pozwolić są karty Micro-SD, które zwiększą pamięć w naszych smartfonach. Mimo swoich małych rozmiarów, mają dużo możliwości zapisu danych.Źródło: https://bestsmartphoneaccessories.com/best-phone-accessories-in-2020

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *