10 niezbędnych akcesoriów dla smartfonów z Androidem

  • by


Większość z nas spędza statystycznie 5 godzin korzystając ze swojego smartfona. Są one w centrum cyfrowego, nowoczesnego życia, ale nie są one idealne. Posiadane odpowiednich akcesoriów dla smartfonów z Androidem sprawia, że jesteśmy gotowi na wiele sytuacji w naszym życiu.

Mając na uwadze szereg różnych momentów w naszej codzienności poniżej znajdują się akcesoria dla smartfonów z Androidem.

1. Słuchawki

Nowoczesne smartfony zastąpiły nam tak naprawdę odtwarzacze mp3, których nie musimy już mieć z wielu powodów. Jednym z nich jest duża ilość pamięci w telefonach. Oprócz tego port słuchawkowy lub możliwość ich podpięcia. Nikt nie musi słyszeć czego słuchamy, dlatego warto zaopatrzyć się w słuchawki sparowane z systemem Android.

Słuchawki są niezwykle wszechstronnym akcesorium, których możemy używać w wielu sytuacjach:

1. Podczas rozmów telefonicznych za kierownicą lub w ruchu
2. Słuchać muzyki w dobrej jakości
3. Odłączyć się od świata zewnętrznego, dzięki słuchawkom, które tłumią dźwięki z otoczenia

Słuchawki mogą być nauszne oraz douszne, a także przewodowe i bezprzewodowe. Słuchawki bez kabla zdecydowanie skradły serca użytkowników w ostatnim czasie.

2. Pokrowiec ochronny

Nie da się ukryć, że nowoczesne smartofny należą do wyrafinowanych. Nie są jednak doskonałe. Zwłaszcza wtedy, kiedy upadną lub uderzą o coś twardego. Wtedy skutki mogą być nieodwracalne, a naprawa niemożliwa lub zbyt droga. Pokrowiec ochronny, etui, może uchronić przed takim ryzykiem.

Etui na telefony są wykonane z różnych materiałów i mają różnorodną skuteczność. Można na rynku dostać pokrowiec z klapką, żelowy, hartowane, a także wiele, wiele innych. Ochrona smartfonu jest o wiele tańsza niż jego naprawa. Dbamy również o wizualną warstwę obudowy telefonu.

3. Szkło ochronne na ekran

Jeśli już zakupiłeś pokrowiec na telefon, czas na ochronę ekranu. Oczywiście etui może ochronić przed jego pęknięciem, ale już przed zarysowaniem nie zawsze. Są różne rodzaje ochrony ekranu. To nie tylko szkło hartowane, ale też wykonane z tworzywa sztucznego folie. Z praktycznego punktu widzenia szkła hartowane są wytrzymalsze niż plastikowe odpowiedniki. Ekrany również wykonane są ze szkła, dlatego ten materiał na jego ochronę wydaje się lepszy.
Ochrona na ekran nie jest droga, a może zapobiec naprawom za setki złotych.

4. Zestaw do ładowania

Akcesoria dla smartfonów z Androidem bez ładowarek? Nie jest to możliwe. To jest must have posiadacza smartfonu. Niestety, nasze telefony musimy często ładować. Ze względu na to power bank do ładowania to bardzo przydatny gadżet. Kiedy nie ma obok gniazdka, możemy w prosty sposób naładować telefon. Oczywiście power bank też musi być naładowany.

Pojemność takich power banków jest różna, ale może wynosić nawet kilka tysięcy mAh. To wystarczy na kilka naładowań do 100%.

5. Szybka ładowarka

Power bank może być niewystarczający, kiedy będziemy potrzebowali dużo szybszego ładowania. Nowsze telefony z Androidem mają opcję Fast Charging, szybkiego ładowania, które naładują telefon nawet w 30 minut, do godziny.

W niektórych telefonach, np. serii Samsung Galaxy S, w modelach najwyższej klasy można znaleźć taką ładowarkę. Jednak można też nabyć taką osobno za nieduże pieniądze. A inwestycja jest warta uwagi.

Jest to przydatne podczas podróży, ale też w trakcie dnia, w którym dużo się dzieje, a my zapomnimy o naładowani baterii przez noc.

6. Ładowarka bezprzewodowa

Jak widać, temat ładowania nie został jeszcze wyczerpany. Nie ma się co dziwić, jest to ważna kwestia w użytkowaniu telefonu. Ładowarka bezprzewodowa to głos przyszłości w branży smartfonów. Najnowsze smartfony już mają taką opcje coraz częściej.

W skrócie chodzi o to, aby nie używać kabli, ale kłaść telefony na ładowarce i tyle. Aby zakończyć ładowanie, trzeba po prostu podnieść telefon. Jest to bardzo proste w użytkowaniu.

Ładowanie bezprzewodowe nie jest tak szybkie jak tradycyjne, ale zapobiega niszczeniu się portu ładowania.

7. Smartwatch

Zegarek zsynchronizowany z telefonem z Androidem to może być moda, ale też przydatny w codziennym życiu wynalazek. Prawda jest taka, że nie potrzebujesz go, ale może zwiększyć komfort użytkowania smartfona. Można za jego pomocą kontrolować połączenia telefoniczne i powiadomienia. Zaglądnąć w trakcie spotkania ukradkiem na zegarek zamiast na telefon, co jest mniej kulturalne.

Producenci tacy jak Samsung produkują swoje smartwatche, tak samo jak Apple, ale te drugie nie będą kompatybilne ze smartfonami z Androidem. Jest jednak sporo alternatyw na rynku.

8. Przenośny głośnik

Słuchawki do odtwarzania muzyki, aby nikt jej nie słyszał przydają się do użytku osobistego. Są sytuacje, gdzie potrzebujemy odtworzyć muzykę bez użycia kabli, np. na imprezie.

Głośnik Bluetooth umożliwia sparowanie z telefonem bezprzewodowo albo podłączenie za pomocą portu Aux. Można zmienić swój telefon w nowoczesny boombox. Przy zakupie głośnika Bluetooth trzeba zwrócić uwagę na czas pracy baterii.

9. Zapasowe kable ładujące

W trakcie podróży czy na co dzień mamy przy sobie więcej niż jeden kabel do ładowania. Jest to oczywiście pomysł dla osób, które nie używają ładowarek bezprzewodowych. Można w ten sposób uniknąć sytuacji awaryjnej. Kable są małe, niszczą się – może w nieodpowiednim momencie będziemy potrzebowali zapasowego.

Niestety nie wszystkie kable do ładowania są dobrej jakości. Nawet kable producentów mogą pękać od regularnego użytkowania. Warto mieć wtedy ze sobą dwa albo trzy kable, które nie kosztują dużo, a mogą się przydać.

10. Uchwyt samochodowy

Ostatni na liście to uchwyt samochodowy, ale to nie oznacza, że najmniej przydatny. W wielu krajach użytkowanie telefonu i trzymanie go w ręce w trakcie jazdy jest niezgodne z przepisami ruchu drogowego. Dlatego trzeba wykorzystać w jakiś sposób możliwość trybu głośnomówiącego. Trzeba jednak mieć dość blisko smartfon, aby z tego skorzystać. Tutaj właśnie pojawia się uchwyt samochodowy.

Użycie uchwytu jest przydatne w trakcie używania aplikacji do nawigowania. Możemy w łatwy sposób manewrować mapą, szukać punktów na drodze bez trzymania telefonu w ręce. W niektórych samochodach jest możluwość parowania smartfona za pomocą Bluetooth co umożliwia odbieranie połączeń i słuchanie muzyki za pomocą radia w aucie.

Bez tych akcesoriów nie ruszaj się z domu

Akcesoria powyżej opisane są zdecydowanie przydatne w ruchu, podczas aktywności, w pracy, w podróży, ale też w trakcie codziennych obowiązków. Nie jest to lista wyczerpująca temat, ale ich posiadanie powinno zwiększyć efektywność korzystania ze smartfona. Akcesoria dla smartfonów z Androidem ułatwiają codzienne życie i w wielu przypadkach gwarantują bezpieczeństwo telefonu, a w przypadku uchwytu do samochodu, nasze oraz innych.

Źródło: https://classifieds.usatoday.com/blog/marketplace/10-must-have-accessories-for-your-android-phone/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *